Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci patrolują jeziora

Data publikacji 07.07.2012

Wakacje już trwają, a co się z tym wiąże wielu z nas wypoczywa nad wodą, tym bardziej, że pogoda dopisuje. Policjanci dbają o to, aby wypoczywający nad wodami, czuli się bezpiecznie. Wczoraj na brodnickie jezioro, po raz pierwszy, ruszył patrol policyjnych "wodniaków".

W powiecie brodnickim jest blisko 60 jezior. Nad niektórymi zbiornikami wodnymi pojawili się już wczasowicze i właśnie te jeziora, nad którymi wypoczywają, wymagają policyjnego nadzoru, szczególnie w sezonie letnim. Jak co roku latem na terenie powiatu brodnickiego organizowane są służby na akwenach wodnych. Na specjalnej łodzi motorowej, pełnią służbę policjanci, którzy przeszli stosowne przeszkolenie.

Brodniccy funkcjonariusze asp. Roman Kamiński, na co dzień dzielnicowy, i sierż. sztab. Marian Krzepicki, policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, mają patent stermotorzysty i ratowników wodnych. Ich zadania w głównej mierze polegają na zapewnieniu właściwego porządku i bezpieczeństwa na akwenach wodnych, egzekwowaniu przestrzegania przepisów o rybactwie śródlądowym. Policjanci kontrolują jeziora również, pod kątem ujawniania i zapobiegania kłusownictwu.

Służby „wodniaków” pełnione będą m.in. na jeziorach Niskie Brodno i Bachotek, a także na innych zbiornikach wodnych na terenie powiatu. Mundurowych na łodzi będzie można spotkać do końca sezonu letniego.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony