Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna powielarnia płyt zlikwidowana

Data publikacji 08.08.2007

Wrocławscy policjanci zlikwidowali nielegalną powielarnię płyt muzycznych i zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o ten przestępczy proceder. W trakcie przeszukania pomieszczeń zabezpieczono blisko 7 tysięcy płyt i linię produkcyjną. Mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia.

7 sierpnia 2007 r. funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali jedną z największych w ostatnim czasie powielarni płyt muzycznych. Gdy policjanci weszli do pomieszczeń gospodarczych, zatrzymali na gorącym uczynku 33-letniego mieszkańca Wrocławia.

W trakcie przeszukania w pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze zabezpieczyli 6 tys. 800 płyt CD, dwie maszyny do kopiowania płyt z 11 nagrywarkami, urządzenia służące do nakładania sitodruku wraz z farbami drukarskimi, poligrafie w postaci gotowych okładek płyt muzycznych w wersji polsko i niemieckojęzycznej i dysk twardy komputera.

Wstępne ustalenie policjantów wskazują na to, że nielegalnie powielane płyty muzyczne przygotowywano do sprzedaży na terenie Niemiec i Polski. Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, laptopa oraz samochód osobowy o łącznej wartości ok. 10 tys. zł. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony