Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpodłogowa plantacja marihuany

Data publikacji 07.07.2012

W jednym z mieszkań w Szubinie kryminalni z tamtejszego komisariatu, wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, ujawnili ukrytą pod podłogą plantację konopi. Uprawa rosła w profesjonalnie zorganizowanym w tym celu pomieszczeniu. Do sprawy zatrzymano 23-letniego plantatora. Teraz może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Kryminalni z Szubina, wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znajduje się plantacja marihuany. Wczoraj (6.07.12) funkcjonariusze pojechali zweryfikować posiadane informacje. Zapukali do ustalonego mieszkania i dokładnie je sprawdzili. W jednym z pokoi, policjanci ujawnili właz prowadzący do pomieszczenia znajdującego się pod podłogą, gdzie profesjonalnie urządzona została plantacja konopi. Rośliny miały zapewnione doskonałe warunki, były odpowiednio naświetlane, nawadniane, a także napowietrzane.

Kryminalni zabezpieczyli 10 roślin marihuany oraz specjalistyczny sprzęt wentylacyjno–elektryczny. Do sprawy zatrzymany został 23-letni plantator. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia (06.07) usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę konopi może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony