Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieszczęśliwy wypadek nad Wisłą - utonął 6-latek

Data publikacji 08.07.2012

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj nad Wisłą w gm. Annopol (woj. lubelskie). 38-letnia kobieta wybrała się z dwójką swoich dzieci nad rzekę. Podczas kąpieli nurt porwał 6-latka. 8-letnią dziewczynkę z wody wyciągnęła matka, a 6-latka - przybyły z pomocą sąsiad. Dziecko zostało przetransportowane na OIOM do lubelskiego szpitala, gdzie wieczorem zmarło.

Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości w gm. Annopol. Około południa 38-letnia kobieta wybrała się z dwójką swoich dzieci w wieku 6 i 8 lat na spacer nad Wisłę. W trakcie kąpieli w wodzie, nagle nurt rzeki porwał młodsze dziecko. Matce udało się wyciągnąć z wody 8-letnią córkę. Jej 6-letniego syna wyciągnął z rzeki wezwany na pomoc sąsiad, który próbował go reanimować Chłopczyk został przetransportowany do szpitala w Lublinie, gdzie trafił na OIOM. W godzinach wieczornych dziecko zmarło.

Policjanci zatrzymali matkę dzieci. Kobieta była nietrzeźwa, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ojciec, który w tym czasie przebywał w domu, także znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, by szczególnie w okresie wakacyjnym i towarzyszącemu wypoczynkowi uważać na swoje dzieci. Pod żadnym pozorem nie spuszczajmy ich z oczu, tym bardziej, jeśli wypoczywamy nad wodą. Niedopuszczalne jest sprawowanie opieki nad najmłodszymi będąc w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Lublinie / mg)
 

Powrót na górę strony