Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze uratowali topiących się

Data publikacji 09.07.2012

Policjanci z Wrocławia uratowali dwie topiące się osoby. Jak się okazało obie były nietrzeźwe. Badania wykazały u nich blisko 1,5 i 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście funkcjonariusze w porę dotarli na miejsce i pomogli im wydostać się z wody.

Funkcjonariusze z Referatu Wodnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wczoraj dwukrotnie podejmowali działania ratownicze wobec kąpiących się osób. W obu przypadkach osoby te miały problemy z utrzymaniem się na wodzie i problemy z bezpiecznym wyjściem na brzeg.

W pierwszym przypadku policjanci otrzymali zgłoszenie o osobie znajdującej się w wodzie w okolicach mostu Oławskiego na rzece Oławce. Funkcjonariusze dopływając we wskazane miejsce zauważyli kobietę, która z trudem utrzymywała się na wodzie i nie mogła o własnych siłach wyjść na brzeg. Ponadto na wysokiej kładce znajdowało się dwoje dzieci usiłując pomóc poszkodowanej. Okoliczności w jakich znajdowały się dzieci stwarzały realne zagrożenie ich życia i zdrowia. Policjanci szybko wciągnęli kobietę na brzeg. Wtedy okazało się, że jest to 42-letnia mieszkanka Wrocławia. Podczas interwencji czuć było od niej woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się też, że wyciągnięta przez funkcjonariuszy kobieta to matka dzieci, 9- i 10-latka, znajdujących się na pomoście. 42-latka oświadczyła, że weszła do wody, bo chciała popływać i się schłodzić. Nie przypuszczała jednak, że może spowodować zagrożenie dla swoich dzieci.

W drugim przypadku policjanci również otrzymali zgłoszenie o osobie topiącej się w rzece Oławce. Funkcjonariusze podpłynęli łodzią motorową i zauważyli mężczyznę mającego problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Policjanci wyciągnęli poszkodowanego z wody na pokład łodzi. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Okazało się, że uratowany to 33-letni mieszkaniec Wrocławia. Podczas interwencji czuć było od niego woń alkoholu - 33-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach dzięki policjantom nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Funkcjonariusze uratowali topiących się

Opis filmu: patrol wodny


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Funkcjonariusze uratowali topiących się (format flv - rozmiar 3.57 MB)

Powrót na górę strony