Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 09.07.2012

Szczecińscy policjanci ustali i zatrzymali nastolatków, którzy odpowiedzialni są za fałszywy alarm bombowy. Dwaj czternastolatkowie zostali namierzeni w ciągu kilkudziesięciu minut od fałszywego zawiadomienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty zawiadomienia o nieistniejącym zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach.

W sobotę późnym popołudniem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie został powiadomiony o tym, że anonimowa osoba zgłosiła podłożenie bomby w lokalu gastronomicznym w centrum Szczecina.

Na miejsce, gdzie miał być podłożony materiał wybuchowy zostali skierowani policjanci, w tym grupa minersko-pirotechniczna. W czasie rozpoczęcia działań w lokalu znajdowało się około 20 klientów i 6 pracowników. Kierownictwo lokalu podjęło decyzję o ewakuacji wszystkich obecnych.

W czasie gdy policjanci sprawdzali lokal, inni funkcjonariusze podjęli działania operacyjne. Dzięki temu po kilkudziesięciu minutach namierzyli sprawców. Wczoraj zostali oni doprowadzeni do Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście, okazali się nimi dwaj 14-letni mieszkańcy Szczecina.

Nastolatkowie usłyszeli zarzuty fałszywego zawiadomienia, w rozmowie z policjantami tłumaczyli, że alarm bombowy to był tylko żart.

Sprawa wkrótce trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o konsekwencjach, jakie poniosą sprawcy.

(KWP w Szczecinie / mj)
 

Powrót na górę strony