Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka z 19-miesięczną córką

Data publikacji 10.07.2012

Policjanci z Chojnowa zatrzymali nietrzeźwą matkę, która opiekowała się swoją 19-miesięczną córką. Kobieta miała 3,4 promila alkoholu w organizmie. Może grozić jej do 5 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 14.30 Komisariat Policji w Chojnowie poinformowany został przez kuratora sądowego, że prawdopodobnie pijana matka sprawuje opiekę nad małym dzieckiem. Pod wskazany adres pojechali policjanci. Faktycznie pod blokiem znajdowała się pijana kobieta. Kontakt z nią był bardzo utrudniony. Nie potrafiła powiedzieć policjantom, gdzie jest jej mała córeczka. Policjanci znaleźli dziecko z drugiej strony bloku. Dziewczynka siedziała na kocu w pełnym słońcu. Dziecko po zbadaniu przez lekarza przekazano babci. Policjanci przeprowadzili badanie na trzeźwość 28-latki, które stwierdziło w jej organizmie 3,4 promila. Kobieta została przewieziona izby wytrzeźwień w Legnicy.

Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem nietrzeźwa kobieta naraziła życie lub zdrowie dziecka grozi jej kara do 5 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci powiadomią sąd rodzinny.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Powrót na górę strony