Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 26-letniego kuriera, który miał przewieźć pociągiem narkotyki

Data publikacji 10.07.2012

Krakowscy policjanci z Centralnego Biura Śledczego zarekwirowali ponad 10 kg amfetaminy, która miała trafić z Małopolski do Szczecina. W ich ręce wpadł 26-letni kurier mający przewieźć narkotyki pociągiem. Z zabezpieczonej amfetaminy można byłoby uzyskać co najmniej 50 tys. działek dealerskich o wartości czarnorynkowej około 100 tys.zł. Funkcjonariusze przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Od pewnego czasu, w zainteresowaniu krakowskich policjantów CBŚ był proceder przerzutu narkotyków z Małopolski do Zachodniopomorskiego. Jak ustalono, na trasie Kraków – Szczecin transportowano duże ilości substancji psychotropowych, w tym przede wszystkim amfetaminy. Narkotyki były najprawdopodobniej produkowane na terenie Małopolski a następnie przesyłane do odbiorców w Szczecinie.

5 lipca, policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono ponad 10 kg amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany na peronie Dworca Głównego w Krakowie, kiedy oczekiwał na przyjazd pociągu do Szczecina. W jego bagażu podręcznym policjanci znaleźli ponad 10 kilogramów amfetaminy. Narkotyki były zapakowane w specjalne torby próżniowe, które miały uniemożliwić ich wykrycie. Z zabezpieczonej amfetaminy można byłoby uzyskać co najmniej 50 tys. działek dealerskich o wartości czarnorynkowej około 100 tys. złotych. Człowiek ten miał przy sobie sfałszowany paszport oraz karty kredytowe.

Zatrzymany 26-letni mężczyzna, mieszkaniec woj. zachodniopomorskiego, był już uprzednio karany za posiadanie narkotyków, aktualnie był także poszukiwany przez organy ścigania za to samo przestępstwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z doświadczeń prowadzących sprawy narkotykowe wynika, że do tego typu działalności związanej z przewozem substancji psychotropowych grupy przestępcze wykorzystują właśnie osoby posiadające doświadczenie w narkobiznesie.

Śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód jest rozwojowe i przewidywane są dalsze zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony