Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię tytoniu

Data publikacji 10.07.2012

Policjanci z CBŚ zlikwidowali kolejną już, działającą na terenie Dolnego Śląska, nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano 5 osób. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działalności wytwórni szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 130 tys. złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na terenie powiatu jaworskiego zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych, znajdującą się w jednym z opuszczonych gospodarstw. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn, którzy cięli liście tytoniu. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania kolejnych 3 osób związanych z działalnością wytwórni. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 20-47 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Na terenie posesji w zabudowaniach gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 100 kg liści tytoniu, 200 kg gotowego produktu, około 170 tys. sztuk bibułek papierosowych z filtrem i urządzenia służące do produkcji.

Zatrzymanym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli już mienie sprawców o wartości kilkudziesięciu tys. złotych.

Szacuje się, że działalność nielegalnej wytwórni przyniosła Skarbowi Państwa straty w wysokości nie mniejszej niż 130 tys. złotych.
 

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię tytoniu

Opis filmu: tytoń, CBŚ

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię tytoniu (format flv - rozmiar 5.37 MB)

Powrót na górę strony