Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza i odzyskali znaczną część mienia

Data publikacji 11.07.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży z włamaniami. Zatrzymany zawarł 140 umów lombardowych w różnych miejscach, zastawiając w nich w ciągu ostatniego półrocza łup pochodzący z włamań. Funkcjonariusze odzyskali już znaczną część utraconego mienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek zatrzymali 31 – latka podejrzanego o udział w szeregu kradzieży z włamaniami do pojazdów, piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych. Jak ustalili policjanci, do zdarzeń dochodziło na terenie Wrocławia i miejscowości ościennych. Wobec zatrzymanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zawarł 140 umów lombardowych w różnych miejscach, zastawiając w nich w ciągu ostatniego półrocza łup pochodzący z włamań. Znaczną część utraconych przedmiotów policjanci już odzyskali. Są to radia samochodowe, nawigacje samochodowe, radia CB, antena CB, tuby samochodowe, wzmacniacz samochodowy, półka samochodowa z głośnikiem, panel do radia, wieża hi-fi, głośniki, zestaw kina domowego, karty pamięci, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, rower, wiertarki, wkrętarki, wiertarko-wkrętarka, grubościomierz lakieru, wykrywacz instalacji elektrycznej, komplet kluczy nasadowych, wyrzynarki, szlifierka kątowa, szlifierka.

W związku z powyższym policjanci zwracają się do osób, które nie zgłaszały dokonanych przestępstw lub zgłaszały je bez podania pełnych danych skradzionego mienia o kontakt osobisty lub telefoniczny w celu ewentualnego rozpoznania utraconych przedmiotów z Komisariatem Wrocław Grabiszynek, ul. Grabiszyńska 255 (obok Straży Pożarnej), tel. (71) 340 47 85, (71) 340 41 16.

(KWP we Wrocławiu / mj)
 

Film Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza i odzyskali znaczną część mienia

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, włamywacz, lombard

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza i odzyskali znaczną część mienia (format flv - rozmiar 13.68 MB)

Powrót na górę strony