Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystartował VII Przystanek PaT

Wczoraj zakończyło się oczekiwanie a rozpoczęło szaleństwo. Punktualnie o godz. 17:00 wystartował VII Przystanek PaT. W tym roku Przystanek odbywa się w Lublińcu.

Na ten dzień ponad tysiąc młodych ludzi z kraju i nie tylko czekało cały rok. Nim jednak wybiła godzina 17:00 od rana trwała rejestracja uczestników Akcji. Z godziny na godzinę, z minuty na minutę zwiększała się liczba przybyłych patowiczów. Ostatecznie stawiło się ponad 1100 osób. Do nich doliczyć należy jeszcze instruktorów oraz zaproszonych gości. Łącznie ponad 1200 osób oglądało otwarcie VII Przystanku PaT w Lublińcu.

Przystanek wystartował wraz z dźwiękami gongu. Tym razem zabrzmiał on siedem razy. Początek to występy artystów, koncerty zespołów muzycznych oraz projekcje filmów. Po części artystycznej przedstawiono sztab akcji, liderów i koordynatorów PaT oraz fantastycznych instruktorów trzydziestu warsztatów. Wszyscy, wspólnymi siłami odśpiewali hymn Przystanku PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. W raz z nim rozpoczął się krótki trwający zaledwie kilka dni „Dzień VII Przystanku PaT w Lublińcu”.

Gospodarzy akcji reprezentowali osobiście Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadisnp. Dariusz Działo, Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura, Wicestarosta Lubliniecki Tadeusz Konina, Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu insp. Mirosław Tukaj oraz już po raz szósty Elżbieta Rusiniak odpowiedzialna za rządowy programu „Razem Bezpieczniej”

PaT w Lublińcu - galeria zdjęć »

Zespół Prasowy VII Przystanku PaT / pt

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Michał Charyton

Powrót na górę strony