Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych

Data publikacji 12.07.2012

Policjanci z CBŚ wspólnie ze strażnikami granicznymi zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych, która działała na terenie województwa zachodniopomorskiego. W związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby obsługujące produkcję i zabezpieczono około cztery tony tytoniu. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ok. 2,5 mln zł.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, w jednej z miejscowości pod Szczecinem zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. W zabudowaniach gospodarczych na terenie prywatnej posesji ujawniono działającą linię produkcyjną służącą do wytwarzania krajanki tytoniowej. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 30 do 55 lat, którzy obsługiwali urządzenia produkcyjne.

Wytwórnia zajmowała dwa pomieszczenia, jedno stanowiło magazyn liści tytoniu, w drugim znajdowały się maszyny i krajanka tytoniowa. Łączna waga zabezpieczonego tytoniu to około 4 tony. Z szacunkowych wyliczeń wynika, że Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością wytwórni poniósł straty w wysokości ok. 2,5 miliona złotych.

W czynnościach procesowych na miejscu zdarzenia udział brali również funkcjonariusze Izby Celnej w Szczecinie.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony