Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu z bronią na stację paliw zatrzymani

Data publikacji 12.07.2012

Policjanci ze Sławna zatrzymali dwóch sprawców rozboju, którzy kilka dni temu napadli z bronią na stację paliw w Malechowie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia a wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Przypomnijmy: w minioną sobotę dyżurny sławieńskiej jednostki przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że zamaskowany mężczyzna wszedł do budynku stacji paliw w Malechowie, a następnie - grożąc narzędziem przypominającym broń palną - zażądał wydania pieniędzy. Sprzedawca w obawie o własne życie spełnił żądanie napastnika. Ten natychmiast wybiegł z pomieszczenia, wsiał do oczekującego na niego uruchomionego pojazdu, w którym siedział kierowca, i odjechał w stronę Koszalina.

Obaj mężczyźni cieszyli się wolnością jeszcze przez trzy dni, gdyż tyle czasu potrzebowali sławieńscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawców, którymi okazali się dwaj 24-latkowie, mieszkańcy gminy Darłowo. W trakcie  czynności okazało się, że narzędziem, jakim napastnik groził sprzedawcy, była tzw. wiatrówka.

Obaj usłyszeli już zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za które polskie prawo karne przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. W toku czynności okazało się, że mężczyźni mają na kącie  szereg innych przestępstw, do popełnienia których się przyznali.

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Koszalinie obaj 24-latkowie co najmniej najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony