Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali policjantów, wylądowali za kratami

Data publikacji 13.07.2012

Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie mężczyźni, którzy dopuścili się napaści na policjantów zabezpieczających festyn rodzinny w Zawadach (gm. Baranowo). Wobec pozostałych osób, które towarzyszyły mężczyznom, zastosowano dozory policyjne.

Policjanci wydziału patrolowego ostrołęckiej KMP zabezpieczali festyn „Święto Folkloru Kurpiowskiego”. Festyn odbywał się w miejscowości Zawady gm. Baranowo. Podczas imprezy część jej uczestników dopuściła się czynnej napaści oraz znieważenia funkcjonariuszy pełniących obowiązki służbowe. Funkcjonariusze zatrzymali od razu trzech mężczyzn - dwóch mieszkańców powiatu ostrołęckiego (21 i 40 lat) oraz 49-latka z Olsztyna. Mężczyźni byli pijani. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili kolejnych sprawców czynnej napaści i znieważenia. Osoby te zostały zatrzymane w poniedziałek i wtorek. Była wśród nich także 20-letnia kobieta.

Wobec dwóch mężczyzn (18 i 20 lat) oraz kobiety Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zastosowała dozory policyjne oraz zakazy opuszczania kraju. Pozostali mężczyźni (20, 40, 47 i 49 lat) podejrzani o czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności funkcjonariuszy publicznych, wywieranie wpływu na czynności urzędowe zostali decyzją Sądu Rejonowego w Ostrołęce aresztowani na dwa miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. W dalszym ciągu trwają czynności w powyższej sprawie, prowadzone przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

(KWP w Radomiu / mg)
 

Powrót na górę strony