Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego sprawcę rozboju

Data publikacji 13.07.2012

Elbląscy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozbojów w elbląskich sklepach monopolowych. W mieszkaniu, które zajmował, funkcjonariusze znaleźli przedmioty pochodzące z rozbojów. Wśród nich był dowód osobisty jednej z ofiar. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna to 21-letni Mateusz L., wcześniej nienotowany. 21-latek miał przy sobie w chwili zatrzymania pistolet z wkładem gazowym – najprawdopodobniej ten sam, którym posługiwał się w czasie napadów. 21-latek próbował się ukryć - w tym celu zmienił wygląd, obciął włosy i zrezygnował z noszenia okularów. Nie zmyliło to jednak policjantów – mężczyzna został rozpoznany przez policyjny patrol prewencji, który wspólnie z kryminalnymi obserwował jego miejsce zamieszkania. Gdy wczoraj około godziny 12.00 policjanci przyjechali pod jego mieszkanie, mężczyzna był akurat w pobliżu budynku. Mateusz L. został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Mężczyzna nie mieszkał na stałe w Elblągu, jest mieszkańcem okolic Tczewa. Jak ustalili policjanci, w Elblągu przebywał od 2 tygodni. Szacuje się, że mógł on dokonać kilku rozbojów, w tym również na pojedyncze osoby, nie tylko w Elblągu. Szybkie zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki współpracy policjantów z różnych pionów, a także informacjom pochodzącym od mieszkańców. 21-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za dokonanie rozboju Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)
 

Film Policjanci zatrzymali poszukiwanego sprawcę rozboju

Opis filmu: rozboje

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali poszukiwanego sprawcę rozboju (format flv - rozmiar 1.92 MB)

Powrót na górę strony