Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli 300 samochodów wartych 15 milionów złotych

Data publikacji 13.07.2012

Śląscy policjanci z „samochodówki” zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej. Mają oni na swoim koncie kradzieże i paserstwo ponad 300 samochodów wartości przeszło 15 milionów złotych. Sprawa jest rozwojowa, śledczy przewidują w najbliższym czasie kolejne zatrzymania.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach zatrzymali siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Mieszkańcy województwa śląskiego, Małopolski i Opolszczyzny, w wieku od 34 do 41 lat, podejrzani są o kradzieże i pośrednictwo w sprzedaży ponad 300 samochodów o łącznej wartości przeszło 15 milionów złotych. Przestępcy działali na Śląsku w latach 2003 - 2008.

Wobec pięciu zatrzymanych katowicki sąd zastosował już, na wniosek śledczych i prokuratora, areszt tymczasowy. Jednego z członków grupy prokurator objął dozorem policyjnym. Wydany został również list gończy za 40-letnim Grzegorzem S. Były to pierwsze zatrzymania w tej sprawie, a prowadzący ją śledczy przewidują w najbliższym czasie kolejne.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Film Ukradli 300 samochodów wartych 15 milionów złotych

Opis filmu: przestępczość samochodowa, kradzieże samochodów, paserstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Ukradli 300 samochodów wartych 15 milionów złotych (format flv - rozmiar 1.14 MB)

Powrót na górę strony