Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

76-letnia kobieta odnaleziona

Data publikacji 13.07.2012

Kobieta zaginęła dwa dni wcześniej w Boboluszkach. Odnalazł ją przewodnik z psem służbowym. Wycieńczoną 76-latkę policjanci przetransportowali śmigłowcem i przekazali pogotowiu. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

10 lipca policjantom z Głubczyc zgłoszono zaginięcie 76-letniej mieszkanki miejscowości Boboluszki. W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci i strażacy. Ze względu na rozległy teren do poszukiwań zaangażowano też helikopter z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas akcji funkcjonariusze przeczesywali łąki, pola, zarośla i las w rejonie Branic i Boboluszek.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Kietrzu - mł. asp. Michał Styczeń i mł. asp. Piotr Poleszczuk - pełniący służbę z psem służbowym (Walen), znaleźli na jednej z dróg but poszukiwanej. Pies podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy do miejsca, gdzie przebywała zaginiona. Z uwagi na miejsce w jakim się znajdowała (wysokie rośliny) była nie do zauważenia dla patrolujących. Kobieta została znaleziona około 400 metrów od miejscowości Boboluszki w stanie skrajnego wyczerpania. Nie mogła poruszać się o własnych siłach. Policjanci przetransportowali zaginioną śmigłowcem do miejscowości Wysoka, gdzie przekazali 76-latkę załodze pogotowia ratunkowego, która przewiozła ją do szpitala. Dzięki zaangażowaniu i intuicji policjantów zaginionej uratowano życie.


(KWP w Opolu / mj)
 

Powrót na górę strony