Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadów na apteki zatrzymany

Data publikacji 15.07.2012

Policjanci zatrzymali 19-latka który jako cel napadów obrał apteki. Od początku 2012 roku na terenie Łodzi i okolic doszło do 22 takich rozbojów. Sposób działania sprawcy był zawsze podobny. Wybierał małe apteki, w których przedmiotem przypominającym broń terroryzował personel kradnąc najczęściej po kilkaset złotych. Podejrzany, tegoroczny maturzysta nie był do tej pory notowany przez policję. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W pierwszym półroczu 2012 roku głównie na terenie Łodzi, ale również Zgierza, Koluszek, Justynowa, Ksawerowa, Andrespola oraz Zduńskiej Woli doszło łącznie do 19 napadów bądź usiłowań napadów na apteki. Policjanci analizując wszystkie te przypadki uznali z dużym prawdopodobieństwem, iż dokonuje ich jeden i ten sam mężczyzna. Przy każdym rozboju sprawca grożąc farmaceutce przedmiotem przypominającym broń palną kradł znajdujące się w kasie pieniądze. Jednorazowo od kilkuset do 2000 złotych. Wybierał niewielkie apteki, z reguły znajdujące się w mało uczęszczanych rejonach. W przypadkach kiedy pokrzywdzeni byli w stanie go opisać sporządzano portrety pamięciowe, które publikowano w mediach. Niestety nie skutkowało to przekazaniem jakiejkolwiek informacji, która przyczyniłaby się do ustalenia sprawcy. Z relacji farmaceutek wynikało, że jest to młody mężczyzna w wieku około 25 lat, szczupłej budowy ciała, z charakterystycznymi śladami na twarzy po trądziku.

Kolejne trzy napady miały miejsce 9 lipca 2012 roku w Łodzi na terenie Bałut i Śródmieścia. Funkcjonariusze układali w całość szczątkowe tropy. Wykorzystywali każdy najmniejszy błąd podejrzewanego. Analizowano monitoringi miejskie, typowano sprawcę pośród osób notowanych wcześniej za konflikty z prawem, badaniom poddawano wszelkie zabezpieczone na miejscach przestępstw ślady kryminalistyczne.

W działania prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Łodzi włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Efektem tej współpracy było ustalenie podejrzewanego 19-letniego łodzianina. Nie był on do tej pory notowany przez policję. 12 lipca w godzinach popołudniowych ku zaskoczeniu został zatrzymany. Wpadł na ulicy Piotrkowskiej. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

KWP Łodź/gp

Film Sprawca napadów na apteki zatrzymany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sprawca napadów na apteki zatrzymany (format flv - rozmiar 5.71 MB)

Powrót na górę strony