Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 16.07.2012

Impreza alkoholowa, która miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna przerodziła się w kłótnię i zakończyła tragicznie. 59-letni Mirosław T. będąc pod wpływem alkoholu miał kopać i bić kobietę, z którą wcześniej pił alkohol, a następnie zadać jej kilka śmiertelnych uderzeń młotkiem w głowę. Podejrzany przyznał się do zabójstwa. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Kodeks Karny za zabójstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Piątek 13-go okazał się tragiczny w skutkach dla jednej z mieszkanek Olsztyna. Mirosław T., jak co miesiąc otrzymał zasiłek z MOPS-u. Mężczyzna pieniądze przeznaczył na alkohol. Kiedy 59-latek spożywał alkohol na ławce przed blokiem na ulicy Kasprzaka, nadeszło kilka znanych mu osób, wtedy zaprosił wszystkich do swojego mieszkania.

Z relacji świadków wynikało, że około godziny 22:00 59-latek zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do jednej z kobiet. Widząc całą sytuację reszta towarzystwa postanowiła opuścić mieszkanie, została w nim jedynie 56-latka oraz właściciel. Mężczyzna z niewiadomych powodów wpadł w furię. Jak ustalili policjanci, najpierw podejrzany miał bić kobietę po całym ciele, a następnie za pomocą młotka miał zadać jej kilka śmiertelnych uderzeń w głowę. Kiedy sprawca przebudził się rano, zauważył leżącą na podłodze kobietę w kałuży krwi. Wtedy postanowił zgłosić ten fakt policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali 59-latka.

Po przesłuchaniu podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokuratura wnioskowała o 3-miesięczny areszt dla Mirosława T. Sąd w Olsztynie przychylił się do wniosku. Kodeks Karny za przestępstwo zabójstwa przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony