Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany pijany kierowca, który potrącił policjanta

Data publikacji 16.07.2012

Pijany kierowca potrącił policjanta, który próbował go zatrzymać. Mężczyzna uciekł, został jednak zatrzymany po krótkim pościgu. Jak się okazało sprawca wcześniej uszkodził zaparkowany samochód. Dzisiaj stanie przed Sądem Rejonowym w Żyrardowie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godz. 3.00 w Mszczonowie. W stojący, prawidłowo zaparkowany samochód, uderzył kierujący hondą. Poszkodowany natychmiast zgłosił ten fakt policji. Przybyli na miejsce policjanci w trakcie ustalania szczegółów zdarzenia zauważyli, że zbliża się do nich opisany pojazd. Jeden z funkcjonariuszy próbował zatrzymać samochód, jednak kierujący zignorował polecenie zatrzymania i uderzył przodem pojazdu w interweniującego policjanta, po czym zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym samochodem. Po kilku kilometrach kierujący stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu, dalej próbował uciekać pieszo. W tym momencie został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był pijany - miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj (15 lipca) prokurator wystąpił do Sądu o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Dzisiaj stanie on przed Sądem Rejonowym w Żyrardowie.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony