Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne pijane matki

Data publikacji 16.07.2012

Policjanci z Lubina i z Włocławka zatrzymali w ostatnim czasie dwie kobiety, które opiekowały się swoimi dziećmi, będąc pod wpływem alkoholu. Jedna z kobiet zapomniała o swoim 2-letnim dziecku, biegającym w pobliżu ruchliwej drogi krajowej. Za narażanie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 lipca około godziny 12.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali pijaną matkę. 34-latka przebywając na deptaku oddzielonym zaledwie kilkumetrowym pasem zieleni od ruchliwej drogi krajowej nr 3, zapomniała o opiece nad swoim 2-letnim synkiem, który bawił się w pobliżu.

Kobieta spożywała alkohol z grupą znajomych jej osób, a małe dziecko biegało samo po chodniku. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu, natomiast dziecko funkcjonariusze przekazali pod opiekę babci.

Jeśli zgromadzony materiał potwierdzi, że kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu, może grozić jej kara nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

***

Kolejna nietrzeźwa matka zatrzymana została we Włocławku.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (13 lipca) w południe. Wtedy dyżurny włocławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na osiedlu Kazimierza Wielkiego dzieckiem opiekują się nietrzeźwe osoby.

Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Gdy weszli do mieszkania zastali tam kobietę, mężczyznę i małe dziecko. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości dorosłych. Okazało się, że matka 3-letniej dziewczynki miała prawie 2 promile, a mężczyzna ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a jej znajomy do izby wytrzeźwień. Dziewczynką natomiast zaopiekowali się pracownicy jednej z instytucji pomocowych we Włocławku. Teraz sprawa trafi do sądu.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Bydgoszczy / łb / mj)


 

Powrót na górę strony