Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za 115 kradzieży sklepowych

Data publikacji 16.07.2012

Za liczne kradzieże odpowie przed sądem 20-letnia kobieta, ujęta w jednym z głogowskich hipermarketów. Policjanci ustalili, że ma ona na koncie 115 takich czynów, których dopuściła się na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego. W jej mieszkaniu znaleziono część skradzionych wcześniej przedmiotów.

14 lipca br. policjanci z głogowskiej komendy powiatowej otrzymali zgłoszenie o ujęciu przez ochronę jednego z hipermarketów kobiety i mężczyzny – mieszkańców Polkowic. Oboje usiłowali wynieść ze sklepu bez płacenia towar o wartości 435 złotych. Były to kosmetyki, artykuły chemiczne i gospodarcze.

Odzyskanie towaru nie zakończyło jednak sprawy. Policjanci Wydziału Kryminalnego w trakcie dalszych czynności ustalili, że opisana wyżej kradzież to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak się okazało, 20-latka dokonywała wcześniej podobnych kradzieży w kilkudziesięciu sklepach, na terenie powiatu głogowskiego, lubińskiego i polkowickiego.

Można powiedzieć, że kradzieże stały się jej sposobem na życie. Funkcjonariusze ustalili, że ma ich na koncie aż 115. Podczas sprawdzenia mieszkania kobiety, policjanci znaleźli i zabezpieczyli skradzione przedmioty, które były przez nią używane na co dzień. Jej współtowarzysz odpowie za ostatnią kradzież, natomiast kobieta za ostatnią i wszystkie wcześniejsze.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony