Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonących kajakarzy

Data publikacji 16.07.2012

Policyjni wodniacy z komisariatu w Rucianem Nida w trakcie służby na jeziorze Nidzkim wyciągnęli z wody dwóch tonących 19-latków. Mężczyźni pływali kajakiem, a gdy ten się przewrócił, wpadli do wody. Obaj nie mieli kapoków i byli pijani. Gdyby nie pomoc policjantów przygoda kajakarzy mogłaby zakończyć się tragicznie.

Wczoraj (15.07.2012) około godz. 16.00 mundurowi z komisariatu w Rucianem Nida patrolując rejon jeziora Nidzkiego zauważyli przewrócony kajak, a obok niego dwóch młodych mężczyzn wołających o pomoc. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej i wyciągnęli tonących z wody. Okazało się, że mężczyźni przebywali w wodzie już pewien czas i byli tak zmęczeni i wyziębnięci, że gdyby nie pomoc policyjnych wodniaków utonęliby. Jak ustalono, 19-latkowie pływali kajakiem nie mając na sobie kapoków, a dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało, że obaj znajdują się pod wpływem alkoholu.

19-letni mieszkańcy województwa mazowieckiego za pływanie kajakiem w stanie nietrzeźwości i tym samym naruszenie przepisów Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających nad wodą, zostali ukarani mandatami karnymi.

(KWP w Olsztynie / łb)

Powrót na górę strony