Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali dziuplę samochodową

Data publikacji 16.07.2012

Wspólne działania kryminalnych z Włocławka, Żnina i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej. Na terenie posesji funkcjonariusze znaleźli dwa skradzione auta oraz części. Do sprawy policjanci zatrzymali trzy osoby, w tym dwie zajmujące się paserstwem oraz złodzieja, który decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W miniony piątek (13.07.12) przed południem policjanci z Włocławka, Żnina oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zlikwidowali znajdującą się na terenie powiatu żnińskiego dziuplę samochodową. W zabudowaniach gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli dwa skradzione pojazdy oraz części samochodowe. Jednym z aut był citroen, który skradziony został z terenu Włocławka kilka godzin wcześniej, tj. w nocy z czwartku na piątek (12/13.07.12). Drugim natomiast peugeot. To auto „zniknęło” z ulicy w Inowrocławiu noc wcześniej tj. ze środy na czwartek (11/12.07.12). Wstępną wartość zabezpieczonych samochodów policjanci oszacowali na ponad 100 tys. zł.

Jeszcze tego samego dnia (13.07.12), kryminalni zatrzymali kobietę i mężczyznę, mieszkańców powiatu żnińskiego, którzy, jak wynika z policyjnych ustaleń, pomagali w ukrywaniu kradzionych aut na swojej posesji.

Następnie policjanci zatrzymali 58-letniego mieszkańca Inowrocławia. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych wczoraj (15.07.12) w prokuraturze usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem do citroena. Dzisiaj na wniosek śledczych sąd zadecydował, że najbliższe 3 miesiące 58-latek spędzi w areszcie.

Para paserów natomiast wczoraj usłyszała zarzuty i została objęta policyjnym dozorem. Teraz może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy pracujący nad sprawą nie wykluczają dalszych zatrzymań oraz sprawdzają czy zatrzymane osoby nie mają na swoim koncie więcej takich przestępstw.

(KWP w Bydgoszczy / mj)
 

Opis filmu: dziupla, paser, kradzieże samochodów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony