Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono podróbki warte prawie 300 tys. złotych

Data publikacji 17.07.2012

Siedem zatrzymanych osób i prawie 350 sztuk zabezpieczonych podrobionych przedmiotów o wartości prawie 300 tys. złotych - to efekt dwudniowej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Sprzedawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę i poniedziałek policjanci z koszalińskiego wydziału PG wytypowali siedem stoisk z odzieżą w Koszalinie oraz Mielnie. We współpracy z funkcjonariuszami placówki Straży Granicznej z Darłowa sprawdzali sprzedawane tam przedmioty. Mundurowym towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał odzież bezprawnie oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Podczas kontroli w siedmiu kioskach policjanci ujawnili prawie 350 sztuk koszulek, skarpet, butów, spodni, sukienek, perfum, okularów czy pasków o łącznej wartości prawie 300 tys. złotych. Wszystkie zostały oznaczone podrobionymi znakami znanych marek odzieżowych i były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne przedmioty. Ponadto swoją bardzo niską jakością znacznie odbiegały od tych produkowanych przez markowe firmy.

Towar został zabezpieczony, a siedmioro sprzedawców w wieku od 19 do 57 lat wkrótce najprawdopodobniej usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)
 

Film Zabezpieczono podróbki warte prawie 300 tys. złotych

Opis filmu: podróbki, podrobione znaki towarowe


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono podróbki warte prawie 300 tys. złotych (format flv - rozmiar 2.51 MB)

Powrót na górę strony