Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju

Data publikacji 17.07.2012

Przasnyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn (19 i 26 lat), którzy grożąc nożem napadli nocą na dwie kobiety. Na wniosek policjantów prokurator podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątkową noc dyżurny KPP w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie o rozboju w Jednorożcu. Do budynku mieszkalnego, przez niezabezpieczone okno w piwnicy, weszło dwóch zamaskowanych sprawców. Zażądali pieniędzy i kosztowności od kobiet znajdujących się w budynku. Gdy kobiety odmówiły, zostały związane i zakneblowane. Jedną z nich, 53-latkę, zamknęli w łazience, drugą, 59-latkę, grożąc użyciem noża zmusili do wydania pieniędzy. Kiedy mężczyźni plądrowali mieszkanie, 53-latka wymknęła się z domu i powiadomiła sąsiadów. W tym czasie sprawcy uciekli z mieszkania. Powiadomieni policjanci natychmiast przystąpili do typowania i ustalania personaliów sprawców.

Już ok. godziny 7 rano błyskawiczna reakcja Policji doprowadziła do zatrzymania pierwszego ze sprawców, 19-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, wcześniej notowanego za włamania. W trakcie wykonywanych czynności ustalono drugiego sprawcę, 26-letniego mieszkańca naszego powiatu. Odzyskane pieniądze wróciły do właścicielek, a mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali przewiezieni do aresztu śledczego. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony