Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali domową uprawę marihuany

Data publikacji 17.07.2012

Wrocławscy policjanci zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli m.in. marihuanę, z której można by uzyskać ponad 2,5 tys. porcji tego środka odurzającego. Zatrzymany został młody mężczyzna podejrzany o przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali domową plantację marihuany i zatrzymali 21-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania doszło 16 lipca 2012 roku około godz. 9.30 na terenie wrocławskiego Śródmieścia. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 23 krzaki tej rośliny o wysokości sięgającej do 80 cm, które znajdowały się w specjalnie przystosowanym tunelu z osprzętem służącym do prowadzenia domowej plantacji.

Zabezpieczono także marihuanę, z której można by uzyskać ponad 2,5 tys. porcji tego środka odurzającego. Ponadto policjanci ujawnili w mieszkaniu kilkadziesiąt porcji amfetaminy oraz elektroniczną wagę służącą do porcjowania.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany zamierzał zrobić z taką ilością środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku handlu środkami odurzającymi kara może wzrosnąć nawet do 10 lat.

(KWP we Wroclawiu / mj)
 

Powrót na górę strony