Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty usiłowania zabójstwa dla napastników z Lubeni

Data publikacji 17.07.2012

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych w związku z wydarzeniami w Lubeni. W sobotę na trwające tam przyjęcie urodzinowe przyjechało trzech mężczyzn. Dwóch z nich nieproszonych weszło na imprezę, gdzie wszczęli awanturę. W jej wyniku uderzony został jeden z uczestników spotkania. Nieprzytomnego mężczyznę uciekający sprawcy przejechali samochodem. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o udział w zajściu. Sprawcom grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Lubeni. Na terenie rekreacyjnym, tzw. "Grzybku" trwała impreza urodzinowa. Około godziny 23.00 na przyjęcie podjechało trzech mężczyzn. Dwóch z nich weszło na imprezę. Jeden z nich zaczął się awanturować i zachowywać agresywnie w stosunku do uczestników imprezy. Wtedy matka jubilata zażądała od niego opuszczenia imprezy. Młody człowiek nie wyszedł, natomiast stawał się coraz bardziej agresywny. Zaczął przepychać się z uczestnikami spotkania. Uderzył w twarz kobietę, która zwróciła mu uwagę. Nieproszonego gościa próbował uspokoić i wyprosić brat jubilata. Wówczas i on został uderzony, a następnie kopnięty w głowę. W wyniku uderzenia stracił przytomność i upadł. Po tym napastnicy weszli do samochodu z zamiarem opuszczenia imprezy. Najpierw cofnęli, po czym kierujący ruszył do przodu. Mimo ostrzeżeń, że na jego drodze leży człowiek, najechał na nieprzytomnego 31-latka. Obecni na spotkaniu goście wyciągnęli spod samochodu nieprzytomnego mężczyznę.

Chwilę później na miejsce przyjechali policjanci oraz karetka pogotowia. Nieprzytomny 31-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Policjanci zatrzymali napastników: 19-letniego mieszkańca Lubeni i 26-letniego mieszkańca Czudca. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Okazało się, że poszkodowany został uderzony przez 19-latka, a samochodem kierował 26-latek - to on przejechał leżącego mężczyznę.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo. Prokuratorzy przedstawili sprawcom zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie i Policji Sąd Rejonowy zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Powrót na górę strony