Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie CBŚ w nielegalny tytoń

Data publikacji 18.07.2012

Policjanci CBŚ zlikwidowali miejsce dystrybucji nielegalnego tytoniu. Krajanka tytoniowa bez polskiej akcyzy trafiała poprzez sprzedaż wysyłkową do odbiorców na terenie całego kraju. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 400 kg tytoniu częściowo popakowanego już w przesyłki kurierskie. Funkcjonariusze szacują, że nielegalna działalność spowodowała straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości nie mniejszej niż 260 tys. złotych.

CBŚ kolejny już raz uderzyło na Dolnym Śląsku w nielegalny tytoniowy biznes. Tym razem policjanci wzięli pod lupę dystrybucję wyrobów tytoniowych, którą prowadzono na terenie powiatu jeleniogórskiego. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania i dalszej realizacji funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się sprzedażą wysyłkową nielegalnie wyprodukowanego tytoniu do palenia.

Podejrzani zostali kompletnie zaskoczeni działaniami Policji. W chwil, gdy funkcjonariusze weszli do domu, mężczyźni byli w trakcie ważenia i pakowania tytoniu. Nielegalna „firma” zlokalizowana była w wynajętej w tym celu willi. Stąd tytoń trafiał za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej do różnych odbiorców na terenie całego kraju.

Wewnątrz domu policjanci zabezpieczyli ponad 400 kilogramów tzw. krajanki o wartości 210 tys. złotych. Część z niej była już popakowana w przesyłki kurierskie o wadze 1 – 2 kilogramów. W czynnościach prowadzonych na miejscu przez policjantów, uczestniczyli także funkcjonariusze służby celnej.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni, to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego, w wieku 24 i 26 lat. Za czyny, o które są podejrzani grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat oraz wysokie kary finansowe. Jak szacują funkcjonariusze, nielegalna działalność spowodowała straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości nie mniejszej niż 260 tys. złotych.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.54 MB)

Powrót na górę strony