Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzkie obchody święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Data publikacji 18.07.2012

24 lipca to data święta polskiej Policji. Czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i tych, z którymi na co dzień oni pracują. 17 lipca 2012 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji, które połączone zostały z uroczystym nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz samej ceremonii na mieszkańców regionu i wszystkich przybyłych gości czekało wiele atrakcji.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 8.15 złożeniem na dziedzińcu KWP Łodzi wiązanki kwiatów pod pomnikiem poległych policjantów.

Dalsza część obchodów przeniosła się do Piotrkowa Trybunalskiego. O godzinie 10.30 w Rzymskokatolickiej Parafii Jakuba Apostoła przy ulicy Krakowskie Przedmieście odbyła się msza święta w intencji policjantów i pracowników Policji. Po niej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Rynek, gdzie o godzinie 11.30 rozpoczęła się ceremonia nadania sztandaru KMP w Piotrkowie Trybunalskim a następnie około 13.30 akademia związana z wręczeniem odznaczeń państwowych i resortowych a także awansów.

W tym roku w garnizonie łódzkim awansu w stopniu dostąpiło łącznie 1364 funkcjonariuszy w tym w korpusie oficerów młodszych – 21, aspirantów – 453 oraz 890 podoficerów. Za zasługi dla Policji medale odebrało łącznie 39 osób. Wśród odznaczonych srebrnym medalem za zasługi dla policji znalazł się między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do Spraw Logistyki Włodzimierz Kalinowski. Na stopień inspektora policji awansował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do Spraw Prewencji Cezary Popławski. Podczas uroczystości marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień i Komendant Woj. Policji w Łodzi Dariusz Banachowicz podpisali umowę dot. przekazania przez urząd marszałkowski 500 tys. zł policji z garnizonu łódzkiego. Pieniądze mają być wykorzystane m.in. na kupno zestawu fotograficznego przeznaczonego dla sekcji lotnictwa policyjnego sztabu policji KWP w Łodzi oraz elementów systemu łączności dla służb ruchu drogowego i prewencji KWP w Łodzi. Zakupiony będzie również specjalistyczny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem dla służb wykonujących zadania w obszarze rozpoznawania i zwalczania przestępczości kryminalnej, gospodarczej, narkotykowej, ruchu drogowego i prewencji. Po tej części obchodów piotrkowskimi ulicami przeszła defilada i nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

Na Rynku Miejskim w Piotrkowie Trybunalskim w godzinach od 15.00 do 18.00 zorganizowano piknik obfitujący w wiele atrakcji m.in. wystawę mundurów policyjnych, sprzętu policyjnego, pokazy tresury psów służbowych, przeprowadzono ciekawe konkursy dla dzieci i ich rodziców. Można było odwiedzić stoisko kryminalistyczne, w którym można było „pobawić” się w daktyloskopowanie i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie sygnalityczne. Swoje motocykle i zabytkowe radiowozy wystawili motocykliści z grupy „Raidersów”. Odbył się również pokaz pirotechniczny oraz pokaz symulatora dachowania i bezpiecznej jazdy. Pomiędzy godziną 17.30 a 18.00 na Rynku Trybunalskim mieszkańcy obejrzeli koncert orkiestr.

W uroczystościach wojewódzkich obchodów Święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim udział wzięli Podsekretarz Stanu w MSW Michał Deskur oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również posłowie i senatorowie, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych a także współpracujących z Policją instytucji.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony