Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiał w garażu konopie

Data publikacji 18.07.2012

Kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia grozi 27-latkowi, zatrzymanemu przez kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Mężczyzna podejrzany jest o uprawę konopi indyjskich. W garażu należącym do mężczyzny policjanci zabezpieczyli w sumie 223 krzewy.

Dzięki uzyskanym informacjom żarscy policjanci trafili do zabudowań garażowych na terenie jednej z okolicznych miejscowości. Tam, w kilku specjalnie przygotowanych namiotach, zabezpieczyli łącznie 223 krzaki konopi. Uprawa została specjalnie przygotowana i wyposażona we wszystkie niezbędne do szybkiego rozwoju sadzonek instalacje. Ujawnione krzewy były w różnej fazie wzrostu. Część z nich dopiero rozpoczynała wegetację, inne nadawały się już do zbioru. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli również gotowy do dalszego przetworzenia susz roślinny oraz przygotowane do kolejnego wysiewu nasiona.

27-letni mężczyzna usłyszał już zarzut prowadzenia uprawy konopi, z której możnaby uzyskać znaczne ilości marihuany. Niebawem do miejscowej Prokuratury trafi wniosek o aresztowanie zatrzymanego właściciela uprawy. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.93 MB)

Powrót na górę strony