Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Główny Policji z wizytą w Opocznie

Data publikacji 18.07.2012

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, który wziął udział w uroczystościach wojewódzkich obchodów Święta Policji w łódzkim garnizonie, odwiedził wczoraj również budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Nowa siedziba opoczyńskich stróżów prawa powstaje w Opocznie przy ulicy Zielonej. Prace nad budową nowoczesnej komendy policji, która w założeniach będzie odpowiadać wszystkim unijnym normom i standardom, rozpoczęły się 28 listopada 2011 roku, kiedy to kierownictwo opoczyńskiej policji symbolicznym wbiciem sztychu w ziemię zainicjowało rozpoczęcie prac związanych z jej budową.

Budynek wznoszony jest na działce komunalnej o powierzchni około hektara. Grunt pod budowę obiektu przekazała policji gmina Opoczno. 18 kwietnia br. obyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowo powstający budynek policji. Inwestycję umieszczono w projekcie budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na rok 2012. Całkowity koszt inwestycji wyniesie prawie 19 mln złotych. W budowę nowej siedziby komendy zaangażowały się wszystkie szczeble samorządu terytorialnego, czyli: samorząd wojewódzki, powiatowy oraz gminy: Opoczno, Paradyż i Sławno. Zakończenie prac nad budową planowane jest na koniec przyszłego roku.

(KPP w Opocznie / bs / mw)

  • pierwszy sztych
  • uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego
  • uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego
Powrót na górę strony