Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łódzkie obchody Święta Policji

Data publikacji 18.07.2012

18 lipca 2012 roku Komenda Miejska Policji w Łodzi zorganizowała tegoroczne obchody Święta Policji. To szczególny dzień dla funkcjonariuszy i wszystkich tych, którzy na co dzień wspomagają ich służbę. To okres wyróżnień, wręczania awansów, nominacji i odznaczeń.

Obchody Święta Policji rozpoczęto mszą świętą o godzinie 9:00 w Kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38 w Łodzi. Następnie na placu przed Łódzkim Domem Kultury o godzinie 11:00 odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty nominacyjne i odznaczenia dla zasłużonych policjantów. Atrakcją były orkiestry dęte, w tym ukraińska z obwodu chmielnickiego.

Po zakończeniu uroczystości przed Łódzkim Domem Kultury korowód funkcjonariuszy udał się na Pasaż Schillera, gdzie zaplanowano występy Orkiestry Estradowej Zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w obwodzie chmielnickim oraz Zakładowej Orkiestry Dętej MPK-Łódź.

Jednocześnie na Pasażu Schillera trwała druga, mniej oficjalna, część obchodów Święta Policji. Prezentacja pojazdów i sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie oraz pokaz umiejętności policyjnych czworonogów to tylko niektóre z wielu przygotowanych na ten dzień atrakcji. Pojawił się także szczególny gość imprezy, serialowy bohater – Komisarz Aleks oraz dwóch pozostałych odtwórców policyjnych ról czyli Jakub Wesołowski i Ireneusz Czop. Cała trójka otrzymała pamiątkowe honorowe legitymacje Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z Kotem Prewencjuszem uczyli zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Organizatorzy przygotowali upominki dla uczestników zabawy. Na stoisku kryminalistycznym można było wykonać pamiątkową daktyloskopię. Odwiedzając stoiska informacyjne można było zdobyć wiedzę na temat służby oraz procesu naboru do Policji. Łodzianie obejrzeli występy grupy teatralnej PaT z przedstawieniem prewencyjnym skierowanym do młodzieży.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony