Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane za zabójstwo

Data publikacji 19.07.2012

Policjanci z Żywca rozwiązali zagadkę morderstwa 36-letniej kobiety, do którego doszło kilka dni temu w miejscowości Bystra. Wczoraj decyzją sądu rodzinnego podejrzana o zabójstwo 16-latka, została umieszczona w schronisku dla nieletnich, natomiast jej 23-letnia wspólniczka trafiła na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

W poniedziałek po południu w zagajniku w Bystrej przypadkowi przechodnie odnaleźli ukryte w zaroślach zwłoki kobiety. Po identyfikacji okazało się, że były to zwłoki 36-letniej mieszkanki Węgierskiej Górki, której zaginięcie przed południem zgłosiła policjantom jej córka. Na miejsce wysłano specjalistyczną grupę operacyjno-śledczą. Policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i ustalali dokładne okoliczności zdarzenia. Przyjęto kilka wersji śledczych, które na bieżąco wnikliwie analizowano i weryfikowano.

W ciągu kilkunastu godzin śledczy ustalili i zatrzymali dwie młode kobiety podejrzane o zabójstwo. Jedną z nich okazała się 16-letnia córka denatki. W ręce stróżów prawa wpadła również jej 23-letnia wspólniczka. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Decyzją sądu rodzinnego młodsza z kobiet została umieszczona w schronisku dla nieletnich, natomiast 23-latka trafiła do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / mj)
 

Film Zatrzymane za zabójstwo

Opis filmu: zabójstwo

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymane za zabójstwo (format flv - rozmiar 7.92 MB)

Powrót na górę strony