Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni aresztowany za atak na policjanta

Data publikacji 19.07.2012

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa policjanta tymczasowo do aresztu trafił 16-letni inowrocławianin. Taką decyzję podjął sąd, po tym jak młodociany przestępca ugodził nożem funkcjonariusza. Teraz może mu grozić do 25 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2012 po godz. 22.00 w Inowrocławiu. Wtedy na policyjny numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który podał swoje imię i nazwisko, powiedział, że jest poszukiwany oraz gdzie się obecnie znajduje. We wskazane miejsce na ul. Poznańską pojechał patrol. Gdy funkcjonariusze wchodzili na korytarz kamienicy zostali zaatakowani przez zgłaszającego. Jeden z policjantów został ugodzony ostrzem przedmiotu przypominającego nóż bez rękojeści. Sprawca na miejscu zdarzenia został obezwładniony i zatrzymany. Napastnikiem okazał się 16-latek, który był poszukiwany, ponieważ miał trafić do ośrodka wychowawczego. Ranny policjant natomiast został przewieziony do szpitala.

Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów w tej sprawie, prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie nieletniego. Sąd przychylił się do tego wniosku, dlatego najbliższe 3 miesiące 16-latek spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa nieletniemu sprawcy grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.
 

(KWP w Bydgoszczy / łb)

Powrót na górę strony