Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka internetowego oszusta

Data publikacji 19.07.2012

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli 24-latka, który za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych oszukał kilkaset osób na terenie całego kraju. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna trudnił się przestępczym procederem od 2010 roku. Oszust został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku na prośbę śląskich policjantów.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gdańsku zatrzymali 24-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który od 2010 roku na różnych serwisach aukcyjnych oferował do sprzedaży sprzęt fotograficzny, a także telefony komórkowe. Młody czowiek podawał się za użytkownika forów tematycznych. Dysponował kilkunastoma kontami na internetowych portalach aukcyjnych, które założył posługując się cudzymi dokumentami uzyskanymi podczas przestępczej działalności. 24-latek posiadał również kilka kont bankowych, na które pokrzywdzeni wpłacali pieniądze.

Śledczy ustalili, że mężczyzna oszukał kilkaset osób na terenie całego kraju i wzbogacił się o kwotę co najmniej 100 tysięcy złotych, a także był poszukiwany przez organy ścigania, w tym w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania stróże prawa zabezpieczyli sprzęt komputerowy i telefony komórkowe.

Za oszustwa zatrzymanemu grozi kara nawet do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony