Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gala Finałowa VII Przystanku PaT już za nami

Data publikacji 20.07.2012

Wśród ponad 200 gości wielkiego finału pojawili się m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki, szef Policji generał Marek Działoszyński, pierwszy policjant na Śląsku generał Dariusz Działo oraz człowiek orkiestra czyli Jurek Owsiak!

Z minuty na minutę robiło się coraz bardziej gorąco. I nie chodziło o temperaturę panującą w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1, ale o finał VII Przystanku PaT. Wszystko rozpoczęło się od prób. Poszczególne warsztaty miały swój czas by przygotować się do występu. Po twarzach i zachowaniu uczestników widać było ich stres ale jednocześnie i wielką mobilizację. To właśnie ona sprawiła, ze Finał Przystanku PaT w Lublińcu okazał Wielkim Finałem. Taniec, śpiew, muzyka, teatr, poezja, kuglarstwo. To wszystko mogli obejrzeć widzowie tej magicznej gali. Trudno pisać i opowiadać o Przystanku PaT. Przystanek trzeba przeżyć, trzeba na nim być, by zrozumieć.

Wielki finał, tak jak i cały siódmy Przystanek PaT był magiczny. Dziękujemy Elżbiecie Rusiniak, gospodarzom miasta i powiatu, instruktorom, kierownikom scen i ich asystentom, funkcyjnym Przystanku, PaTrolowcom i harcerzom, przedstawicielom MSW i MEN, Rzecznikowi Praw Dziecka, Jednostce Wojskowej Komandosów, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służbie Więziennej, Śląskiej grupie IPA, dziennikarzom, studentom, policjantom i wszystkim wolontariuszom. Zakończyła się kolejna wielka przygoda, którą przeżyliśmy razem.

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Maciej Tomaszewski, Michał Charyton

Więcej zdjęć >>

(PaT / mw)

Powrót na górę strony