Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za wprowadzenie na rynek 14 kg marihuany

Data publikacji 20.07.2012

Policjanci z Wydziału Antynarkotykowego zatrzymali dwóch handlarzy narkotyków. Dilerzy wprowadzili na rynek marihuanę o czarnorynkowej wartości prawie 350 tys. złotych. Mężczyźni w wieku 25 i 24 lat zostali objęci policyjnymi dozorami. Ponadto będą musieli wpłacić poręczenia majątkowe o łącznej kwocie 12 tys. złotych. Każdemu z nich grozi 12 letni pobyt w więzieniu.

Sprawą dilerskiej siatki policjanci zajmowali się od marca tego roku. Zatrzymano wtedy młodego mężczyznę, który był w posiadaniu kilograma przygotowanej do sprzedaży marihuany. Kilka miesięcy zajęło policjantom namierzenie producentów. Kilka dni temu antynarkotykowi wkroczyli do prywatnego domu. Odkryto w nim pomieszczenia przygotowane do uruchomienia plantacji konopi.

Funkcjonariusze zabezpieczyli doniczki, wentylatory, nawozy, napowietrzacze i specjalne lampy o wartości prawie 15 tys. złotych. Dwaj mężczyźni, którzy planowali uruchomienie plantacji, trafili do policyjnego aresztu

Policjanci udowodnili im wprowadzenie na czarny rynek 14 kilogramów marihuany o wartości 350 tys. złotych. Obaj zostali objęci policyjnymi dozorami. Ponadto będą musieli wpłacić poręczenia majątkowe o łącznej kwocie 12 tys. złotych.

Każdemu z nich grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar 60 tys. złotych, które najprawdopodobniej mogą pochodzić z narkobiznesu.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Zatrzymani za wprowadzenie na rynek 14 kg marihuany

Opis filmu: marihuana, narkotyki, diler

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani za wprowadzenie na rynek 14 kg marihuany (format flv - rozmiar 3.65 MB)

Powrót na górę strony