Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukała ludzi na 290 tys.zł

Data publikacji 20.07.2012

Kryminalni ze Strzelec Opolskich zatrzymali poszukiwaną listem gończym kobietę podejrzaną o oszustwa pieniężne. Wielkość wyrządzonych przez nią strat opiewa na kwotę około 290 000 złotych. Kobieta usłyszała już 19 zarzutów. Decyzją sądu została tymczasowo aresztowana, teraz grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Strzeleccy kryminalni zatrzymali poszukiwaną listem gończym mieszkankę powiatu strzeleckiego, która, jak wynika z ustaleń policjantów, wykorzystywała dobro i łatwowierność innych osób, namawiając je do zawarcia umów w różnych placówkach bankowych na duże kwoty pieniężne. Pieniądze były następnie przekazywane podejrzanej. Kobieta obiecywała, że je zwróci. Kilku poszkodowanym spłaciła cześć długu. Jednak do dnia dzisiejszego większość oszukanych przez nią osób nie odzyskała swoich pieniędzy.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalili, że wielkość wyrządzonych przez podejrzaną strat opiewa na kwotę około 290 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi są zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie kobiecie 19 zarzutów – doprowadzenia innych osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Decyzją sądu podejrzana została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja