Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste mianowanie na wyższy stopień policyjny

20 lipca w Policyjnym Domu Kultury Komendy Głównej Policji przy ul. Domaniewskiej, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych oraz aktów nominacyjnych na wyższy stopień policyjny. Gospodarzem uroczystości był Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Pierwszy dzień tegorocznych obchodów Święta Policji rozpoczęła uroczystość wręczenia odznaczeń oraz awansów na wyższy stopień służbowy, która odbyła się w Policyjnym Domu Kultury KGP.

Wszystkich zebranych przywitał Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński – 93. rocznica powstania polskiej Policji zbiegła się z zakończeniem dużej, ogólnokrajowej operacji zabezpieczenia EURO 2012. Od Ministra Spraw Wewnętrznych, wszyscy policjanci usłyszeli słowa podziękowania, pochwały oraz gratulacje – powiedział komendant. – Wszystkim serdecznie dziękuję za trud jaki włożyliście w zabezpieczenie tej wielkiej imprezy w Polsce. To co Policji udało się osiągnąć jest wielką wartością, którą teraz trzeba będzie utrzymać – tego życzę sobie i wam wszystkim. Gratuluję wyróżnionym i awansowanym. Przekażcie słowa uznania i podziękowania wszystkim policjantom, którzy zapracowali na ten wynik polskiej Policji – dodał nadinsp. Marek Działoszyński.

Podczas dzisiejszej uroczystości 7 policjantów otrzymało Medale za Długoletnią Służbę: 1 – złoty, 3 – srebrny i 3 brązowy. 41 osób zostało wyróżnionych Odznaką Zasłużony Policjant: 6 – złotą, 18 srebrną i 18 brązową.

Wyróżnienia przyznano także pracownikom cywilnym. Medale za Zasługi dla Policji otrzymały 42 osoby. 2 osoby otrzymały medal złoty, 7 srebrny, 33 brązowy.

Podczas uroczystości w Policyjnym Domu Kultury przyznano także akty mianowania na wyższy stopień policyjny. Jeden policjant otrzymał awans na stopień inspektora, 4 na topień młodszego inspektora, 10 na stopień podinspektora, 8 na stopień nadkomisarza,8 na stopień komisarza, 3 aspiranta sztabowego, 2 starszego aspiranta, 8 aspiranta, 2 młodszego aspiranta, 2 sierżanta sztabowego, 1 starszego sierżanta i 1 na stopień starszego posterunkowego. Wśród mianowanych znalazło się 14 kobiet i 36 mężczyzn.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał krajowy duszpasterz Policji Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Biskup Józef Guzdek. Nawiązując do czerwcowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, zwrócił się do zgromadzonych. – W tym ważnym dla Polski i dla opinii zagranicznej miesiącu, dokonaliście Państwo tak wiele. Gratuluję odznaczeń i awansów – one oznaczają, że Komendant Główny Policji i wszyscy odpowiedzialni za bezpieczeństwo kraju dostrzegają Wasz trud i poświęcenie – powiedział Biskup. – Włączam się w Wasze świętowanie i w imieniu setek tysięcy obywateli, którzy spotykają się z Waszą pomocą i życzliwością, chcę Wam powiedzieć to krótkie, ale ważne słowo: dziękuję – dodał.

pt
 

Film Uroczyste mianowanie na wyższy stopień policyjny cz.1

Pobierz plik Uroczyste mianowanie na wyższy stopień policyjny cz.1 (format mp4 - rozmiar 23.16 MB)

Film Uroczyste mianowanie na wyższy stopień policyjny cz.2

Pobierz plik Uroczyste mianowanie na wyższy stopień policyjny cz.2 (format mp4 - rozmiar 20.84 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja