Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Premier do policjantów: jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami

Data publikacji 21.07.2012

Podczas obchodów Święta Policji na Placu Zamkowym w Warszawie, Premier Donald Tusk zwrócił się do funkcjonariuszy wyjątkowymi słowami. "Jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami" - powiedział Prezes Rady Ministrów.

Premier Donald Tusk w czasie obchodów Święta Policji dziękował policjantom za ich poświęcenie. "Policja w Polsce zdobyła respekt i szacunek obywateli i zasługuje na pełne wsparcie władzy państwowej" - podkreślił premier.

Premier w czasie centralnych obchodów Święta Policji na pl. Zamkowym w Warszawie zadeklarował, że policja może liczyć na takie wsparcie w każdej sytuacji.

"Będziecie tym wsparciem cieszyli się w każdej sytuacji, nawet wtedy, gdy wasze działania i interwencje budzą czasami emocje, nie zawsze są zrozumiane" - mówił. "Ale możecie liczyć na nasze wsparcie, bo my wiemy dobrze, że wasza służba bywa niezwykle skomplikowana, wymaga nadzwyczajnego refleksu odwagi i zdecydowania" - zapewniał.

"To jest ten dzień, w którym w imieniu całego polskiego rządu chciałem powiedzieć, że tak jak państwo polskie i obywatele mogę liczyć na waszą pomoc, tak wy możecie liczyć na wsparcie państwa polskiego" - podkreślił szef rządu.

"Dzisiaj cała Polska myśli o was bardzo ciepło i serdecznie. Jesteście naszymi prawdziwymi bohaterami" - powiedział Tusk na zakończenie swojego wystąpienia.

(źródło: PAP)

Powrót na górę strony
Polska Policja