Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kilogramem amfetaminy

Data publikacji 23.07.2012

Policjanci zabezpieczyli 1 kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Krótko po transakcji zatrzymali także dilera–hurtownika oraz nabywcę narkotyku. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy pododdziału antyterrorystycznego 19 lipca przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Informacja jaką posiadali policjanci wskazywała na zaplanowaną w tym dniu na terenie Łodzi transakcję sprzedaży znacznej ilości amfetaminy. Kryminalni mający rozpoznanie wśród osób typowanych do tego rodzaju działalności, wzięli „pod lupę” drogi dojazdowe do miasta. Popołudniu zauważyli jadące od strony Kutna audi na ostródzkich tablicach rejestracyjnych. Osoby podróżujące autem spotkały się w Łodzi z podejrzewanym 40-latkiem. Z zebranego na ten moment materiału dowodowego wynika, że doszło do przekazania kilograma amfetaminy. W okolicach jednej ze stacji paliw w powiecie zgierskim, policjanci zatrzymali osoby poruszające się obserwowanym audi: 35-letniego kierowcę, 36-letniego pasażera-kupca narkotyku oraz 19-letnią pasażerkę. Za przednim siedzeniem kryminalni znaleźli plecak a w nim foliową torbę z ważącym około kilograma białym proszkiem. Wstępne testy potwierdziły, że to amfetamina. Trwają kryminalistyczne badania laboratoryjne zabezpieczonego towaru. W konsekwencji dalszych działań, tego samego dnia, policjanci zatrzymali w Łodzi 40-latka podejrzewanego o sprzedaż narkotyku w celu dalszej dystrybucji.

Cała czwórka, do czasu wyjaśnienia ich związku ze sprawą ujawnionych narkotyków, trafiła do policyjnego aresztu. W ramach postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi 40-latek oraz 36-letni nabywca amfetaminy usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Obaj byli już wcześniej wielokrotnie notowani przez policję. W więziennych celach spędzili łącznie od kilku do kilkunastu lat. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.73 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja