Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za spowodowanie śmierci 64-latka

Policjanci z Opola zatrzymali 36-latka podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny, który próbował go zatrzymać w związku z kradzieżą sklepową. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 2 miesiące. Mężczyzna musi liczyć się z grożącą mu karą do 5 lat pozbawienia wolności.

26 czerwca około 9:30 w jednym z opolskich sklepów pracownik ujął mężczyznę, tuż po tym jak ten dopuścił się kradzieży. Zatrzymany wyłożył zabrane z półek artykuły spożywcze, a gdy zorientował się, że pracownik sklepu zamierza zadzwonić po policję, wybiegł na zewnątrz. Uciekającego złodzieja zauważył przechodzący w pobliżu 64-letni mężczyzna, który postanowił go zatrzymać.

Starszy pan został popchnięty przez uciekającego, w wyniku czego przewrócił się i uderzył głową o twarde podłoże. Popychający go mężczyzna oddalił się nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. 64-latek, który w wyniku upadku doznał poważnych obrażeń głowy został przewieziony na oddział intensywnej terapii jednego z opolskich szpitali. gdzie po kilku dniach nieststey zmarł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił precyzyjnie ustalić rysopis sprawcy. Dwa dni po zdarzeniu sporządzono jego portret pamięciowy. Policjanci już po kilku dniach wytypowali podejrzewanego mężczyznę.

19 lipca w godzinach rannych  policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do pomieszczeń jednego z opolskich klubów sportowych. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol zastał w jednym z pomieszczeń śpiącego mężczyznę. Jak się okazało, dzień wcześniej wszedł on do budynku klubu i pozostał w nim na noc, gdzie najprawdopodobniej został zamknięty przez jednego z pracowników. Mężczyzna nie mogąc opuścić pomieszczenia zdemolował je. Uszkodził między innymi żaluzje, pociął tapicerkę mebli - klub wycenił swoje straty na ponad 1500 zł.

Po zatrzymaniu okazało się, że jest to poszukiwany 36-latek. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz zniszczenia mienia. Nie był to jednak pierwszy kontakt podejrzanego z wymiarem sprawiedliwości.

Na wniosek prowadzących postępowanie sąd zdecydował o tymczasowy aresztowaniu zatrzymanego na 2 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / łb)
 

Powrót na górę strony