Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja konopi

Data publikacji 23.07.2012

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie z kolegami z Komendy Powiatowej Policji w Policach przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Granicznej i Grupy Mobilnej Izby Celnej zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. W związku z tą sprawą zatrzymano cztery osoby.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację na temat plantacji narkotyków. Ze zgromadzonych danych wynikało, że miała się ona mieścić na terenie Polic. Funkcjonariusze dokładnie zlokalizowali jej położenie i ustalili kto jest odpowiedzialny za jej stworzenie. Po zebraniu wielu istotnych informacji podjęto decyzję o zlikwidowaniu uprawy, a tym samym o zatrzymaniu osób zamieszanych w nielegalny proceder.

Do realizacji zaangażowano również funkcjonariuszy ze Straży Granicznej Placówki w Świnoujściu oraz szczecińskiej Izby Celnej. W hali mieszczącej się na terenie Polic funkcjonariusze ujawnili profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do prowadzenia hodowli środków odurzających. Znajdowało się tam 585 sztuk krzewów konopi indyjskich. Pomieszczenia te posiadały system nawadniający, specjalnie przygotowane urządzenia wentylacyjne odprowadzające powietrze na zewnątrz budynku. Całość była oświetlana specjalistycznymi lampami. Funkcjonariusze zabezpieczyli też susz roślinny, wagi elektroniczne oraz odczynniki służące do pielęgnacji roślin.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 38 do 60 lat. W Prokuraturze Rejonowej Szczecin Zachód usłyszeli zarzuty nielegalnej uprawy konopi, z których można by było uzyskać znaczne ilości narkotyków. Decyzją sądu zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, czwarty podpisywał będzie listę osób odozorowanych. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja