Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalnie zabił psa

Data publikacji 23.07.2012

Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali 42- letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości podejrzanego wykazało prawie 1,8 promila alkoholu. Sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 lipca ok. godz. 20.30 na terenie jednej z posesji w gminie Trzebnica, gdzie według zgłoszenia doszło do zabicia psa. Wysłani na miejsce dzielnicowi ustalili, że sprawca kilkakrotnie uderzył  przywiązanego łańcuchem do budy owczarka. Mężczyzna zadał ciosy przy użyciu drewnianego kołka czym doprowadził do jego zabicia. Sprawca przed przybyciem policji oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze odnaleźli 42-letniego mężczyznę leżącego na ziemi za ogrodzeniem ogródka. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

42-latek usłyszał już zarzuty zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Za swój czyn odpowie przed sądem za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / łb)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja