Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z fałszywymi środkami płatniczymi

Data publikacji 23.07.2012

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wypłacenie za pomocą skopiowanych kart bankomatowych kwoty około 7 000 tysięcy złotych na szkodę banków. Zatrzymanym może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował areszty. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą być odpowiedzialni również za szereg innych przestępstw skimmingowych na terenie Warszawy, a także całej Polski.

Policjanci z Bielan na ulicy Conrada zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich przez kilka minut obserwował przyległy teren, a po chwili wraz z kolegą wsiadł do samochodu marki Volkswagen i odjechał w kierunku ulicy Reymonta. Kryminalni podejrzewając, że mężczyźni mogą mieć coś na sumieniu, zatrzymali pojazd do kontroli i dokładnie go przeszukali.

Przeczucie nie myliło policjantów. W samochodzie pod przednim siedzeniem znaleźli oni saszetkę, w której znajdowało się 21 kart z paskiem magnetycznym, które przypominały karty bankomatowe. Oprócz kart w pojeździe znajdowała się kartka z adresami bankomatów. Mężczyźni posiadali przy sobie prawie 7000 złotych, które prawdopodobnie zostały wypłacone tymi kartami z bankomatów.

Maciej K. i Grzegorz W. zostali zatrzymani. Podczas przeszukania hotelu, w którym zatrzymali się mieszkańcy Bydgoszczy, policjanci znaleźli jeszcze kilkadziesiąt kolejnych kart i środki odurzające. Karty i marihuana zostały zabezpieczone, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani odpowiedzą teraz za posiadanie podrobionych kart płatniczych. Wobec 47-letniego Macieja K. sąd zastosował 2-miesięczny areszt. Na 3 miesiące do aresztu trafi również 51-letni Grzegorz W., który odpowie jeszcze za posiadanie środków odurzających.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci podejrzewają, że zatrzymani mogą być odpowiedzialni również za szereg innych przestępstw skimmingowych na terenie Warszawy, a także całej Polski.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony