Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie kolejnych członków grupy przestępczej

Data publikacji 10.08.2007

Akcja krakowskiego CBŚ skierowana przeciw zorganizowanej grupie przestępczej działającej w Polsce Południowej, a także w Irlandii i na Ukrainie zakończyła się zatrzymaniem kolejnych 4 członków z grupy. Do tej pory zatrzymano 20 osób. Odpowiedzą za przemyt, handel narkotykami, kradzież samochodów i wymuszanie okupów, a także wprowadzanie do obiegu fałszywych dolarów i euro.

Ostatnie działania realizowane wspólnie z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania kolejnych  4 członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie  Polski Południowej, a także na terenie Ukrainy i Irlandii,  która  zajmowała się  przemytem i handlem narkotykami: amfetaminą, tabletkami ekstazy, i przemytem marihuany i kokainy, a także wprowadzaniem do obiegu fałszywych dolarów amerykańskich i euro. Ponadto kradzieżami samochodów i wymuszaniem za nie okupów.

Terenem działania gangu  była  głównie Małopolska, a także województwa ościenne. Grupa zajmowała się przemytem z Zachodu narkotyków, głównie marihuany a także produkcją na terenie kraju oraz rozprowadzaniem amfetaminy. Grupie przypisuje się także kradzieże samochodów, głównie z terenu Śląska ich sprzedaż i wymuszanie za nie okupów. Do chwili obecnej zabezpieczono ok. 1 kg marihuany, i odzyskano uprzednio skradzione rzeczy o wartości ok. 70 tys. złotych.

W tej sprawie do tej pory  zatrzymano  20  osób, z czego 10  zostało tymczasowo aresztowanych.

Wczorajsza akcja doprowadziła do zatrzymania kolejnych 4 członków grupy.  Są to  mężczyźni w wieku od 20 do 35 lat,  mieszkańcy Chrzanowa i Olkusza.

Postawiono im  zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu narkotykami na wielką skalę i kradzieży samochodów. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony