Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Data publikacji 23.07.2012

51-latek kierujący seatem, chcąc uniknąć kontroli drogowej próbował uciec policjantom. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że kieruje on autem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz kierowca za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

W sobotę, 23.07.2012 tuż po godzinie 13.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim otrzymał zgłoszenie o kierowcy seata, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli auto z przyczepą odpowiadające podanej informacji. Mundurowi próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za autem w pościg. Kierujący seatem jechał całą szerokością jezdni z prędkością ponad 140 km/h. Mężczyzna łamał przy tym wszelkie przepisy, stwarzając zagrożenie na drodze. Samochód wyjechał poza granice miasta, kierując się do miejscowości Dubiażyn.

W pewnym momencie kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a prowadzone przez niego auto wjechało do przydrożnego rowu, gdzie dachowało. Jak się okazało, mężczyzna siedzący za kierownicą oraz podróżujący z nim pasażer byli pijani. Badanie  prowadzącego auto 51-latka wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca oraz jego 67-letni kolega z obrażeniami ciała trafili do szpitala. 

Mężczyzna kierujący samochodem usłyszy zarzuty dotyczące między innymi niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowania się do znaków drogowych. Ponadto odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


(KWP w Białymstoku / łb)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja