Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 23.07.2012

Dzięki skutecznej akcji policjantów i doskonałej współpracy z rodziną udało się na czas odnaleźć i uratować 23–letniego mieszkańca powiatu głogowskiego. Mężczyzna powiadomił telefonicznie swoją rodzinę, że chce popełnić samobójstwo i znajduje się gdzieś na terenie nadbrzeżnym przy rzece Odra.

Po godzinie 22:00 w niedzielę dyżurny polkowickiej Policji otrzymał informację od zaniepokojonej kobiety, że jej brat telefonicznie powiadomił ją o próbie samobójczej. Mężczyzna powiedział, że znajduje gdzieś na terenie nadbrzeżnym nad rzeką Odra i podciął sobie żyły. Policjant z Polkowic niezwłocznie powiadomił głogowska jednostkę. Dyżurny z Głogowa skierował w to miejsce patrole wraz z przewodnikiem psa tropiącego. Dwukrotnie dyżurnemu udało się telefonicznie połączyć z mężczyzną, który mówił jedynie, że znajduje się nad rzeką Odra i jest mu słabo oraz zimno. Po kilkusekundowych rozmowach mężczyzna rozłączał się. Policjanci cały czas utrzymywali również kontakt telefoniczny z rodziną 23-latka. Każda chwila był w tym momencie bardzo ważna. Funkcjonariusze sprawdzali każde miejsce gdzie mógłby być poszukiwany.

Po północy policjanci odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę w zagajniku niedaleko przejazdu kolejowego. Posiadał rany obu ramion i gdyby nie szybkie działanie policjantów mogło dojść do tragedii.

Po udzieleniu pomocy został przekazany pod specjalistyczna opiekę medyczną.

(KWP we Wrocławiu / pt)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja