Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj uciekinierzy zatrzymani

Data publikacji 10.08.2007

Policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Rosji, którzy we wtorek zbiegli z Aresztu Śledczego w Obrębie Kaliningradzkim i nielegalnie przekroczyli polską granicę. Jednego z nich zatrzymano, gdy próbował włamać się do baru. Drugiego, gdy usiłował uciec z miasta rowerem.

Dzisiaj w nocy ok. 0:30 oficer dyżurny bartoszyckiej policji otrzymał anonimowy telefon od jednego z mieszkańców Bartoszyc, który poinformował, że usłyszał dźwięk tłuczonego szkła dochodzący od strony pobliskiego baru. Były to dwa lub trzy uderzenia w szybę. Na miejsce pojechali policjanci. W pobliżu budynku jeden z patroli zatrzymał mężczyznę który usiłował włamać się do środka.

Okazało się, że zatrzymany to 26-letni Władimir R. obywatel Rosji. Jest to jeden z trójki Rosjan, którzy we wtorek 7 sierpnia br. zbiegli z Aresztu Śledczego w Obrębie Kaliningradzkim i nielegalnie przekroczyli polską granicę. Natychmiast na miejsce wysłano kolejne patrole Policji i straży granicznej z psami tropiącymi. Podczas poszukiwań policjanci zatrzymali drugiego Rosjanina 27-letniego Olega Ł. Mężczyzna chciał opuścić miasto rowerem.

Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie trwają czynności z zatrzymanymi w obecności tłumacza. Zatrzymanie trzeciego jest kwestią czasu.

Policjanci wnioskować będą o tymczasowy areszt.

Powrót na górę strony